9 sierpnia 2015

Co słychać w sprawie związku wyznaniowego?

Na trzecim spotkaniu dotyczącym związku wyznaniowego ustaliliśmy już ostatecznie treść statutu. Ostatnie zmiany zostały zatwierdzone drogą głosowania. Dokument w tym momencie i w tej formie zostanie przedstawiony w urzędzie podczas procesu rejestracji związku.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że z czasem może zaistnieć potrzeba rozwinięcia statutu, ale tym będziemy zajmować się w przyszłości, podczas Allthingów. Obecnie zgadzamy się z tym, że na chwilę obecną statut odzwierciedla naszą wspólną wizję funkcjonowania związku, jego założeń i celów.
Dla osób, chcących poprzeć wniosek o rejestrację Związku Wyznaniowego, przygotowaliśmy krótką instrukcję, jak to wykonać.Spotkanie założycielskie planowane jest na 10 października 2015r (sobota).
O szczegółach napiszemy więcej w kolejnych notatkach.

Zanim to jednak nastąpi mamy specjalne ogłoszenie i prośbę do osób chcących zrzeszczać się w okręgach. Dla większości z Was będzie to proste zadanie, a mianowicie:
  1. Sporządzenie listy członków Okręgu
  2. Wybór Przedstawiciela i Zastępcy Okregu
  3. Sporządzenie Regulaminu Okręgu
Dla wielu z Was punkt 1 i 2 są już oczywiste. Z punktem 3 pomożemy, przedstawiając przykładowy Regulamin Okręgu, który możecie zaakceptować w tej formie lub zmienić wg własnych potrzeb, jednak pamiętając, iż musi być on zgodny ze Statutem Związku Wyznaniowego.

Statut, przykładowy Regulamin Okręgu, Listę Założycielską oraz Instrukcję postępowania otrzymasz po wysłaniu maila na adres: info.zwsg@gmail.com

UWAGA! Informacja dla osób zainteresowanym utworzeniem Okręgu Pomorskiego! Kontakt pod adresem: thordis@asatru.com.pl

Brak komentarzy

Prześlij komentarz