24 lutego 2015

Konkurs Ostarowy dla kreatywnych!

Wiosna zbliża się coraz większymi krokami, bywają dni, kiedy już czuć ją w powietrzu :)

A wraz z wiosną zbliża się jedno z najweselszych i najhuczniej obchodzonych przez polskich asatryjczyków świąt - Ostara. Już niebawem będziemy żegnać czas zimowy, witać budzące się wokół nas życie, cieszyć się z nadejścia cieplejszych dni i odradzania przyrody.

Wielu z nas spędzi ten czas wspólnie, na ogólnopolskim święcie, gdzie będziemy mieli okazję się spotkać, znów zobaczyć starych znajomych, poznać nowych ludzi, razem się bawić, a przede wszystkim staniemy w jednym kręgu, aby podczas blotu uczcić bogów i boginie związanych z wegetacją i płodnością natury.

Może warto już teraz zacząć powoli wprowadzać się w klimat święta, pomyśleć o przygotowaniach do niego, poczuć nadchodzący wiosenny nastrój?Mam więc dla Was niespodziankę, dzięki której może łatwiej będzie nam wszystkim poczuć przygotowania do Ostary już teraz! Zapraszam do wzięcia udziału w Ostarowym Konkursie Gothiskandzy, wykazania się kreatywnością i podzielenia się z innymi swoim talentem (bo każdy z nas jakiś na pewno ma!).
W zamian za chwilę zamyślenia nad nadchodzącym świętem i twórczego wykazania się, ja obdaruję zwycięzców własnoręcznie wykonanymi nagrodami.

Zwycięzca konkursu otrzyma taki oto wiosenny kuferek:


Wyróżnione osoby natomiast będą mogły wybrać dla siebie nagrodę z takiej oto puli rozmaitości:


Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy do dnia 15 marca przesłać na adres: thordis@asatru.com.pl samodzielnie wykonaną pracę w jednej z podanych poniżej kategorii, której tematem będzie "Ostara".

Kategorie prac to:

- LITERATURA - tutaj mieszczą się wszelkiego rodzaju utwory literackie pisane prozą lub poezją,

- PRACA PLASTYCZNA - czyli dowolne dzieło z zakresu sztuk plastycznych, wykonane dowolną techniką,

- RĘKODZIEŁO - wszelkie przedmioty wykonane w całości ręcznie, z dowolnych materiałów (przesyłać proszę oczywiście fotografie dzieł!)

- FOTOGRAFIA - zarówno fotografia tradycyjna jak i poddana obróbce graficznej (z zastrzeżeniem, że żaden z elementów nie może stanowić cudzej, nawet legalnie zakupionej pracy)

- MUZYKA - utwór muzyczny, własna kompozycja i wykonanie (może być grupowe)

- PUBLICYSTYKA - czyli własnego autorstwa artykuły popularnonaukowe, felietony, eseje i inne formy publicystyki o objętości minimalnej 1800 zzs.

 Interpretacja tematu oraz konwencja pracy jest absolutnie dowolna, ograniczona jedynie Waszą wyobraźnią.

Każda osoba może przesłać tylko jedną pracę w jednej, wybranej kategorii.

Zwycięzcę, który otrzyma nagrodę główną wybiorą użytkownicy Facebooka,  na specjalnie w tym celu utworzonym wydarzeniu, zostaną podane linki do wszystkich prac opublikowanych na Gothiskandzy, bez podania autorstwa.

Wyróżnienia natomiast przyznam ja - wszystkim tym pracom, które zdobędą moje serce czy to profesjonalizmem wykonania, czy też pomysłowością i oryginalnością ;)

Thordis
Brak komentarzy

Prześlij komentarz